Chcieliśmy zademonstrować, w zorganizowany i spójny sposób, najlepsze porady zebrane w ciągu ostatnich lat dotyczące uprawy nasion feminizowanych marihuany, a niedawno również roślin tak zwanych automatycznych. Wynik: siedem zwyczajnych zasad, które pomogą Kobiety i mężczyźni uzyskać najlepsze z naszych odmian i gwarantują 100% % nasion feminizowanych.

Spora większość ludzi uprawiających nasiona feminizowane od samego początku ma możliwość używania walorów swych ulubionych odmian, bez konieczności kiełkowania większej ilości nasion, niż te, które zamierzają uprawiać, ani także bez zamartwiania się o płeć roślin. To w chwili obecnej dlatego ich rozpowszechnienie i akceptacja wzrosły dramatycznie w ostatnich latach.

Jednak nie jest niczym niezwykłym, że mniej doświadczony hodowca pojawia się w grow-shopie mówiąc:

KLIENT: Dobry, kupiłem u was jakiś czas temu nasiona feminizowane i wyrosły jakieś dziwne, wydaje mi się, że wyszły niektóre męskie… SKLEP: Feminizowane? … Cóż, zazwyczaj mają bardzo wysoką zapewnienie, że będą żeńskie, ponad 99% … ale trzeba zawsze brać pod uwagę teren uprawy, materiały jakich użyłeś, inne rzeczy też mają wpływ, nie tylko genetyka nasiona …

De facto, chociaż Dinafem sprzedaje nasiona feminizowane z gwarancją, otrzymaliśmy kilka skarg od naszych nabywców, informujących o pojawieniu się roślin męskich i hermafrodytów z naszych nasion. Jesteśmy przekonani, że bardzo często kłopotem nie była jakość materiału siewnego i jego feminizacja lecz warunki środowiskowe, które mogą być tak zróżnicowane, że mogą zupełnie wyedytować wynik jaki dają nasiona; mimo, że nie posiadamy sugestie co do jakości naszych nasion, a ma możliwość w tej chwili dlatego, wypełniamy nasze uwarunkowanie gwarancyjne jeśli kontrahent zwraca się z reklamacją.

Ponadto, kontrahent nie ponosi winy za to, że nie ma doskonałego miejsca do uprawy, ani za to, że nie wie wszystkiego, dosłownie inaczej, uważamy, że tak jak dużo innych rzeczy w życiu uprawa marihuany jest doświadczeniem progresywnym, w którym w ogromnej liczbie przypadków postępujemy na bazie prób i błędów, staramy się zatem pomóc najlepiej jak potrafimy, korzystając z naszego doświadczenia, wysyłając nabywcy raz jeszcze nowe, świeże nasiona.

Istnieje szereg czynników, które mogą prowadzić do rozwoju kwiatów męskich, które należy uwzględnić, aby dostać najlepsze wyniki z nasion; podsumowaliśmy je w siedmiu głównych punktach albo „siedmiu złotych zasadach” łatwych do przestrzegania i utrzymania, które sprawią, że nie będziecie częścią tych 0,01% u których nasiona feminizowane w trakcie uprawy marihuany stały się męskie.

1. Niech nigdy nie zabraknie im wilgoci, wyjątkowo na początku, gdy sadzonka wymaga wilgotności względnej na wysokim poziomie powyżej 60%

2. Niech przenigdy za bardzo nie wyschną, powinno się utrzymywać równowagę wilgoci, lecz roślina nie powinna wykazywać zbyt wyraźnych oznak zapotrzebowania wody. Jeżeli już roślina wyschnie za bardzo na wczesnym etapie rozwoju, będzie mieć później dylematy.

3. Nigdy nie zatapiać nadmiernym i zbyt ciężkim nawadnianiem, powinno się dać roślinie czas, żeby „odetchnęła” między podlewaniami. Nie zalewać, nie przesycać ilością wody i składników odżywczych. Więcej roślin ginie od nadmiernej troski i wątpliwości, niż od niedostatecznej.

4. Unikać nadmiaru ciepła, uważając, by nie przekraczać temperatury 28 stopni, wyjątkowo w fazie siewek. Najlepiej utrzymywać średnią temperaturę 20-22°C.

pięć. Niech przenigdy nie zabraknie azotu, niezbędnego do wzrostu i naturalnego rozwoju rośliny.

6. W okresie wzrostu, nie należy stosować światła o zbyt czerwonym widmie, jest to kolor bardziej stosowny przy rozkwicie. Lepiej stosować światło niebieskawe lub białe, metalohalogenkowe lub fluorescencyjne. Żarówki sodowe do wzrostu też są bardzo dobre.

7. Ograniczyć fosfor i potas, substancje odżywcze, których roślina będzie potrzebowała w dużej ilości w czasie kwitnienia, by zdobyć maksymalną funkcjonalność naszych nasion automatycznych.

Od 2009 Dinafem oferuje w swoim katalogu nową, feminizowaną i automatyczną odmianę Roadrunner Automatic. Uprawa tej odmiany nie różni się zbytnio od innych, jednak ma niewątpliwe osobliwości, które musimy wziąć pod uwagę, ażeby dostosowując nasz sposób uprawy do jej potrzeb uzyskać z naszej „automatycznej” jak najlepszy wynik.

Pogrupowaliśmy te wskazówki w siedmiu podstawowych zasadach, które prawie każdy hodowca pragnący spróbować naszej Roadrunner Automatic powinien zapamiętać:

1. „Automatyczne” wymagają długich dni i dużego natężenia światła, ażeby osiągnąć maksymalny wzrost; im więcej światła, tym dużo lepiej. Zrobione są do tego, żeby jak najlepiej wykorzystać dostępną energię słoneczną. W pomieszczeniach zaleca się 20 h naświetlania.

2. Na zewnątrz zasiać na przykład. od 15 maja do 1 sierpnia, żeby osiągnąć jak najlepszy wynik, jeżeli uprawa marihuany na południu Europy, w strefach górzystych, umiarkowanie słonecznych.

3. W cieplejszych obszarach, takich jak na wybrzeżu Morza Śródziemnego, na Balearach, Kanarach i tym podobne., można z doskonałym skutkiem uprawiać je na zewnątrz od marca do listopada, ale największa produkcja będzie miała miejsce w lecie.

4. Używać jak najluźniejszego i jak najbardziej pulchnego podłoża, im luźniejszy i nie gorzej dotleniony obszar, tym większy i szybszy rozwój korzeni. Na zewnątrz zaleca się uzdatnienie podłoża poprzez wykorzystanie gruntów komercyjnych , jakie stosujemy w pomieszczeniach.

5. Jeśli zamierzamy uprawiać rośliny w donicach, powinny być one dużych rozmiarów, by umożliwić szybką ekspansję korzeni, w pomieszczeniach użyć pojemników 7-11 L.

6. Otrzymamy perfekcyjne wyniki dzięki zastosowaniu układu hydroponicznego, na przykład systemu nawadniania kroplowego.

7. Utrzymywać wilgotność podłoża mniejszą niż przeważnie. Nigdy nie zatapiać roślin nadmiernym podlewaniem, wyjątkowo w uprawach w kuli ziemskiej. Im luźniejsze podłoże, tym więcej można podlewać. O ile stosujesz nawozy organiczne, wydajność będzie nieco mniejsza, niemniej jednak jakość wyższa.

Stosując te zwykłe wskazówki można uzyskać najlepsze wyniki ze wszystkich naszych feminizowanych odmian, a właśnie także z nowej Roadrunner Automatic. Osobom, które po raz 1szy uprawiają którąś z odmian z katalogu Dinafem rady te z całą pewnością okażą się bardzo przydatne, jak również tym, które po raz 1-szy spróbują nowej odmiany automatycznej.

Pozdrawiamy wszystkich, którzy korzystają z naszych nasion oraz dodatkowo wszystkich czytelników Soft Secrets, zapraszamy do dzielenia się uwagami i komentarzami oraz dodatkowo do zadawania pytań dotyczących naszych odmian Dinafem.

 

 

Dodaj komentarz